Kłodzko

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Bohaterowie SG wyróżnieni

Redakcja, 25.08.2016, 16:26

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak uhonorował funkcjonariuszy SG, którzy z narażeniem własnego zdrowia ratowali życie innych ludzi.

W spotkaniu z ministrem wzięło udział 37 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek Straży Granicznej oraz pracownik cywilny formacji, choć w formacji cichych bohaterów jest zdecydowanie więcej. Do Warszawy przyjechali z całej Polski. Każdy z nich w sposób pośredni lub bezpośredni przyczynił się do uratowania komuś życia. Funkcjonariusze udzielali pomocy ofiarom wypadków, ratowali ludzi z płonących budynków, pomagali osobom tonącym, czy nawet obezwładniali człowieka, który zaatakował nożem przypadkową osobę. Minister podziękował im za bohaterską postawę, będącą wzorem do naśladowania.

Nie wszyscy funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy ratowali życie innych osób, mogli wziąć udział w uroczystości. Spośród funkcjonariuszy NoOSG w spotkaniu osobiście uczestniczyli i otrzymali wyróżnienia Ministra SWiA st. chor. SG Dariusz Staszak, chor. SG Robert Jabłoński, sierż. szt. SG Dominik Junik oraz sierż. szt. SG Arkadiusz Tumiłowicz i sierż. szt. SG Andrzej Galej; wszyscy pełnią służbę w Placówce SG we Wrocławiu - Strachowicach.

- Bardzo serdecznie Wam dziękuję, (…) że reagujecie zawsze wtedy, gdy widzicie, że inni potrzebują pomocy, a takie postawy trzeba pokazywać - powiedział na koniec spotkania z funkcjonariuszami SG Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. - Chciałbym podziękować funkcjonariuszom, którzy nie tylko w służbie potrafią pokazać, że noszą mundur i są z tego dumni, ale poza służbą też dokonują bohaterskich czynów - dodał ppłk Marek Łapiński Komendant Główny Straży Granicznej, który również wziął udział w spotkaniu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Klodzko24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Klodzko24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Klodzko24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Klodzko24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@klodzko24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj