Kłodzko

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Zlikwidowana plantacja konopi i magazyn nielegalnej krajanki tytoniowej

Redakcja, 16.08.2016, 10:58

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku uczestniczyli w zlikwidowaniu nielegalnej plantacji konopi indyjskich i magazynu krajanki tytoniu. Podczas działań zabezpieczono ponad 4,6 tys. krzewów konopi i ponad 12 ton tytoniu.

9 sierpnia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, przy współudziale funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Kłodzku, zlikwidowali plantację konopi i zabezpieczyli znaczną ilość nielegalnej krajanki tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 4,6 tys. krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz gotowy już susz tych roślin, a także blisko 12,3 tony liści i krajanki tytoniu o wartości blisko 8 milionów złotych.

Funkcjonariusze uzyskali informację, z której wynikało, że na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki może znajdować się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Po zlokalizowaniu i sprawdzeniu wytypowanego miejsca okazało się, że w polu kukurydzy "plantator" zrobił 15 odrębnych działek o łącznej powierzchni ponad 30 arów, na których uprawiał zabronione rośliny. Mundurowi zabezpieczyli łącznie 4,6 tys. krzewów w różnej fazie wzrostu.

Dodatkowo na terenie prywatnej posesji znaleziono kolejne 63 sadzonki przygotowane do dalszej uprawy oraz około 100 porcji gotowego już narkotyku w postaci marihuany. Cała plantacja była wyposażona w specjalistyczny sprzęt służący do pielęgnacji i wzrostu roślin, który również zabezpieczono. W sprawie zatrzymano podejrzewanego o ten nielegalny proceder mężczyznę.

Na terenie jego posesji znaleziono i zabezpieczono także blisko 11 ton krajanki tytoniowej bez akcyzy o wartości 7,2 miliona złotych i ujawniono kompletną linię produkcyjną krajanki tytoniowej oraz gotowe do przerobienia liście o wadze 1,3 tony. Tytoń został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Mężczyzna zatrzymany w tej sprawie, to 32 - letni mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki, pozostaje w dyspozycji Policji. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty, a Policja i prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 32-latka.

Za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast za posiadanie znacznej ilości tytoniu grozi do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Klodzko24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Klodzko24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Klodzko24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Klodzko24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@klodzko24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj