Kłodzko

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Redakcja, 23.08.2016, 08:59

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

- Program "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" realizowany pilotażowo w trzech garnizonach sprawdził się. Dlatego podjęliśmy decyzję, że program od września będzie realizowany w całej Polsce - poinformował Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Pilotaż programu "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" jest realizowany od 1 lipca br. na terenie garnizonów: podlaskiego, pomorskiego i stołecznego. To interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji.

Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostają wprowadzone na mapę. Mapa zagrożeń będzie także narzędziem pomocniczym przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków Policji. - To swoista platforma wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Chodzi o zaproszenie społeczeństwa do współpracy z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Jednak w razie potrzeby pilnej interwencji Policji należy zawsze korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

W czasie pilotażu na terenie garnizonów: podlaskiego, pomorskiego i stołecznego z mapy skorzystało ponad 35 tys. użytkowników. Odnotowano ponad 86 tys. odsłon aplikacji. - Aktualnie mamy już ponad 6 tys. zgłoszeń od obywateli, a podkreślam, że chodzi tylko o trzy garnizony. Jesteśmy przekonani, że kiedy wprowadzimy program na terenie całego kraju, zainteresowanie obywateli będzie tak samo duże - poinformował wiceszef MSWiA.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji podkreślił, że "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" została dobrze przyjęta przez społeczeństwo. - Biorąc pod uwagę liczbę zgłoszeń i zainteresowanie obywateli tą formą komunikacji, mogę powiedzieć, że ta koncepcja w pełni się sprawdziła - ocenił Jarosław Zieliński. Jednocześnie zaznaczył, że Polacy bardzo poważnie podeszli do nowego programu, o czym świadczy śladowa liczba fałszywych zgłoszeń.

Najczęściej zgłoszenia dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego parkowania. Policjanci zajmowali się też zgłoszeniami o niewłaściwym oznakowaniu dróg. - Weryfikujemy również takie sygnały, a potem kierujemy odpowiednie wnioski do zarządcy drogi - powiedział inspektor Jan Lach, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

- Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem nowego narzędzia, jakim jest "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Wprowadzamy jeszcze drobne korekty i zakładamy, że pomiędzy 1 a 10 września program ruszy w całej Polsce - zapowiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA. Wiceminister podkreślił również, że program jest jednym z elementów "pracy Policji bliżej ludzi i z ludźmi".

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika obserwator
  obserwator, 08.10.2016, 07:20
  W Kudowie Zdroju na osiedlu przy ul Buczka uzytkownicy aut parkuja za znakiem ZAKAZ PARKOWANIA,Parkują na drodze do budynku nr 13 i na trawie.Problem jest znany WSZYSTKIM organom w mieście{Burmistrz,Straż Miejska,radni},ale agresja osób,które chcą parkować jak najblizej domu ,jest tak duża,że od paru lat nikt w miescie nie jest w stanie zdyscyplinowac mieszkańców łamiących prawo{rozjechane trawniki,zatarasowany wjazd do budynku,lekceważenie znaku drogowego,konflikt mieszkańców,agresja słowna wobec mieszkańców chcacych praworządności w tym zakresie}.Najblizsze miejsca do parkowania są oddalone o 50m.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Klodzko24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Klodzko24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Klodzko24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Klodzko24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@klodzko24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj