Kłodzko

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Powiat

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przedsiębiorco nie daj się oszukać!

Redakcja, 19.08.2016, 10:07

Od roku 2011 Ewidencja Działalności Gospodarczej prowadzona jest przez Ministra Gospodarki w jednym systemie Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Uważaj, bo pod jej działalność podszywają się także naciągacze i oszuści.

Do przedsiębiorców i właścicieli firm rozsyłane są pisma wraz z fakturami do opłacenia za rzekomy wpis do centralnej ewidencji firm. Zazwyczaj te komercyjne firmy, które próbują wyłudzić pieniądze, mają nazwę bardzo zbliżoną do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej lub też powołują się na nią w treści pism. Pamiętaj jednak, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) - prowadzonej przez Ministra Gospodarki są całkowicie bezpłatne.

Firmy podszywające się pod CEIDG informują, że nie uiszczenie opłaty spowoduje brak wpisu do rejestru przedsiębiorców, co w istocie nie jest zgodne z prawdą, bowiem jest to tylko ich wewnętrzny rejestr, próbujący powielić te już istniejące, ogólnodostępne bazy bezpłatnych informacji o przedsiębiorcach, zawartych w publicznych rejestrach CEIDG czy też REGON, w których rejestracja jest całkowicie bezpłatna, o czym przypomina również zamieszczony na stronie komunikat Ministra Gospodarki.

Oszuści żądają za dokonanie wpisu od 250 do 285 zł, ale zdarzają się także kwoty niższe i znacznie wyższe. Do wszystkich przypadków oferowania wpisu do rejestru przedsiębiorców za opłatą należy podchodzić ze szczególną ostrożnością, gdyż zazwyczaj są one próbą wyłudzenia pieniędzy.

Bez opłat i narażania się na problemy można natomiast korzystać ze wspomnianej już Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Wszystkie aktualne informacje dotyczące: prowadzenia działalności gospodarczej, złożenia wniosku, dokonania wpisu, zmian, zawieszenia lub zakończenia działalności, weryfikacji danych itp możesz znaleźć w serwisie internetowym: www.ceidg.gov.pl.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Klodzko24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Klodzko24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Klodzko24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Klodzko24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@klodzko24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Wydawnictwo HUGO
zamknij
okanuluj